alkimoberon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Admin
Admin
Posts : 28
Join date : 2022-07-19
https://alkimoberon.yetkinforum.com

Dudak Dolgusu Kalma Süresi Empty Dudak Dolgusu Kalma Süresi

Sat Aug 20, 2022 10:37 am
10 dakikalık Estetik dokunuşun adı: Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu tercihi dolgun dudaklara sahip olmayı istemekle başlar. Sadece dudakları büyütmek için değil aynı zamanda dudakları şekillendirmek, daha dengeli, nemli ve canlı dudaklara sahip olmak için dudak operasyonu yaptıran kadınların sayısı hızla artıyor.
Dudak dolguları deneyimli eller tarafından, abartısız, yüz hatlarına uygun olarak yapılır, karşıdaki kişinin doğal bir görünümle çekici görünmesini sağlar.
Dudak dolgusu nedir?
Dudak büyütme, dudak hatlarını belirginleştiren ve dudakları orantılı hale getiren dolgun dudaklar için en popüler ameliyatsız kozmetik uygulamalardan biridir. Hyaluronik asit içeren kalıcı olmayan bir dolgu liplift uygulaması ile kısa sürede doğal görünümlü dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu özenle yapılması gereken bir uygulamadır. Bu nedenle deneyimli ve yüzün anatomisini çok iyi anlayan bir doktor tarafından yapılmalıdır.
Dudak büyütme işleminden önce dudakların mevcut durumu fotoğraflanacaktır. Ardından dudakları tamamen uyuşturmak için topikal bir uyuşturma kremi uygulayın.
Dudak büyütme uygulamalarında kullanılan, çapraz bağlı hyaluronik asit içeren, yumuşak dokulu, kalıcı olmayan dermal dolgu maddeleri. İnsanlara özel olarak açılan 1 ml (bir tüp) dudak dolgusu cilt altına daha önce mutabık kalınan bölgelere enjeksiyon yoluyla deri altına yerleştirilir. Çünkü dudak büyütme işlemi sırasında dudaklar tamamen uyuştuğu için ağrı olmaz.
Enjeksiyon yaklaşık 5-10 dakikada tamamlanır. Dolgun dudaklar için istenilen hacim artışı hemen ortaya çıkabilir.
İşlem sonrası kanama, morarma, pansuman vb. görülmez. Kişi sosyal hayatına hemen devam edebilir. Kısa sürede tamamlanan kolay ve rahat bir uygulamadır. Bu uygulama genellikle sadece dudaklara hacim kazandırmak için değil, dudaklardaki asimetriyi düzeltmek için de tercih edilmektedir. Sadece dudaklardaki asimetriyi düzeltmek için yapılan bu uygulama simetrik dolgu olarak da bilinir.
İşlem sonunda dudakların hacmi işlemde kullanılan dolgu miktarına bağlıdır. Daha az dolgu maddesi kullanılarak biraz daha dolgun dudaklar elde edilebilirken, daha fazla dolgu maddesi kullanılarak daha dolgun dudaklar elde edilebilir.

Dudak Dolgusu Kalma Süresi

Dudak Dolgusu uygulamalarının ortalama süresi 1 yıldır. İşlem sırasında kullanılan kalıcı olmayan hyaluronik asit dolgu maddeleri zamanla vücut tarafından emilerek yok olur ve dudaklar ameliyat öncesi durumuna geri döner.
Dudakları büyütmek, şekillendirmek ve dolgun dudaklar için yapılan bu uygulamada dolgu maddesi olarak hyaluronik asit içeren geçici kalıcı olmayan dermal dolgu maddesi kullanılır. Bu dolgu 12 ay vücut tarafından emilmek üzere dudaklara yerleştirilir ve yok olur yani 1 yıla kadar kalıcı olduğu söylenebilir.
Ancak dolgu maddelerinin dudaklar üzerindeki etkileri kişinin yaşına, dudakların şekline, dudakların esnekliğine ve kullanılan dolgu maddelerinin niteliğine, miktarına ve kalitesine göre değişebilmektedir. Ayrıca kişinin vücut yapısı, yaşam tarzı ve çevre koşulları dudak dolgusunun uzun süreli bakımını belirler. Bu süre sonunda işlem tekrarlanırsa bir sonraki dudak dolgusunun ömrü uzayacaktır.

Dudak Dolgusunun Yan etkileri ve zararları Var mı?
Uygulamalar deneyimli bir tıp uzmanı tarafından doğru teknik kullanılarak hiçbir yan etkisi olmadan yapılır.
Nadiren de olsa bazı kişilerde uygulama sonrasında dudaklarında morarma olabilir ancak bu durum kısa sürede geçmelidir.
Çok fazla uygulama doğal ve doğal olmayabilir. Bunun deneyimli profesyoneller tarafından yapılması önemlidir.
Tecrübe olmadan asimetrik ve düzensiz dudaklar veya şişlikler gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum