alkimoberon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Admin
Admin
Posts : 28
Join date : 2022-07-19
https://alkimoberon.yetkinforum.com

AutoCAD nedir ve ne için kullanılır? Empty AutoCAD nedir ve ne için kullanılır?

Sat Aug 20, 2022 5:27 pm

AutoCAD kursu alan kişi, aldığı eğitim ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan hem 2D hemde 3D çizim programını hakim olur. Ayrıca aldığı AutoCAD kursu sayesinde bir çok çizim ve modelleme tekniğini öğrenecek ve yapılacak işe göre değişen programlar hakkında bilgi sahibi olmaktadır . AutoCAD programı özellikle inşaat ve sanayi sektörlerinde sıkça kullanılan bir programdır. Makine mühendisleri, inşaat mühendisleri, peyzaj mimarları, mimarlar, iç mimarlar, teknisyenler ve daha birçok çalışan kişinin bu alanlarda kullandığı önemli bir bilgisayar programıdır. AutoCAD kursundaki eğitimin temel amaç, programın tüm fonksiyonlarını öğrenmek ve kullanıldığı alanlarda önemli bir iş yaparak iyi bir ticaret kapısı yaratmak ve para kazanmaktır.

AutoCAD Kurs Detayları
Normal AutoCAD kursları genellikle saat olarak planlanmaktadır. Vektörel Bilişim olarak yaptığımız kursumuzun eğitim süresi toplamda 64 saattir. Yaptığımız çalışmalarla kurs sonunda katılım belgesi, başarı belgesi ve çok başarılı öğrenicilerimize de üstün başarı belgesi verilmektedir. Bu belgeler işe giriş aşamasında karar vericiler tarafından dikkate alınmaktadır. Dünyayı sarsan pandemiden dolayı dileyen öğrencilerimize uzaktan online olarak da AutoCAD kursu verilebilmektedir. Ankara’da en uygun fiyatlara en kaliteli eğitimi alabileceğiniz bir kurs merkezi arıyorsanız Vektörel Bilişim tam aradığınız yer olabilir.

AutoCAD Nedir?
AutoCAD, ilk olarak 1980 yılında Amerikan şirketi Autodesk tarafından geliştirilen ve günümüzde yaygın olarak kullanılan bilgisayar destekli bir tasarım programıdır. Çizimler, çözünürlükten bağımsız olarak dünyanın ilk vektör çizim programlarından biri olan AutoCAD kullanılarak yapılır. Sonuç olarak, çizim, görüntünün kalitesini kaybetmeden kolayca yakınlaştırılabilir veya uzaklaştırılabilir. Çizimin amacına göre AutoCAD programı ile iki boyutlu veya üç boyutlu çizimler kolaylıkla yapılabilir. Dünyada en çok kabul gören mühendislik çizim formatlarından biri olan dwg, otomatik cad programları için resmi dosya uzantısıdır. AutoCAD tarafından geliştirilen dxf uzantıları sayesinde çizimler diğer CAD programları ile interaktif olarak kullanılabilir.

AutoCad ne işe yarar?
AutoCAD, her türden kullanıcı tarafından üç ve iki boyutlu tasarımlar oluşturmak için kullanılan gelişmiş bir bilgisayar destekli tasarım programıdır. Kullanıcılar AutoCAD programını kullanarak bilgisayar ortamında çalışma alanlarına göre bir bina planlayabilir, üretim için bir makine parçası çizebilir ve dekorasyon için bir parça modeli tasarlayabilir. Kullanıcılara esnek ve kişiselleştirilebilir tasarım sağlayan AutoCAD programı ile tasarımlar mühendislik yaklaşımı ile yapılabilmektedir. AutoCAD programı ayrıca darbelere ve yüklere maruz kalacak tasarımların analizine ve simülasyonuna da olanak tanır. Kullanıcılar AutoCAD programını kullanarak sonlu elemanlar analizi ve benzeri yöntemlerle hazırladıkları tasarımların dayanım analizlerini gerçekleştirebilmektedir. Analiz sonucunda tasarımın zayıf ve güçlü yönleri görüldü; Ağır hizmet alanları güçlendirilir, daha az stresli alanlar inceltilebilir ve optimize edilmiş bir tasarım minimum malzeme maliyeti sağlar ve maksimum mukavemet elde edilebilir.

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum