alkimoberon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Admin
Admin
Posts : 28
Join date : 2022-07-19
https://alkimoberon.yetkinforum.com

Akyaka Tekne Turu Empty Akyaka Tekne Turu

Fri Jul 29, 2022 3:22 pm
Akyaka Tekne Turu
Türkiye'nin incisi Ege Denizi ise Ege Denizi'nin incisi Muğla ve çevresidir. Muğla'nın Ula ilçesine bağlı bir mahalle olan Akyaka, denizin, ormanın ve nehrin tüm güzelliklerini içinde barındıran bir cennet köşesidir.
Akyaka, orman gezileri, kamp olanakları, yürüyüş rotaları ve hatta bisiklet parkurları ile tatilde aradığınız her şeyin adresidir diyebiliriz. Gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, sıcak yaz akşamlarını akşamları sahildeki şirin kafelerde dinlenerek geçirebilirsiniz.
Akyaka, yazın en sıcak saatlerinde bile çok sıcak olmayan, sürekli rüzgârlı olduğu için insanların yayla dediği bir yerdir. Akyaka Tekne Turu Rotası Saat 10.00 sıralarında iskeleden ayrılan tur tekneleri genellikle aynı rotayı takip eder. 5 koya giden bu tekneler akşam 5-6 gibi Akyaka İskelesi'ne varmaktadır. Ancak her tekne turu bu saatler hususunda özgürdür. Akyaka tekne turu ile Lacivert Koy, Fener Koyu, Sedir Adası, Akvaryum Koyu ve Sualtı Mağarası'na gidebilir ve harika anılar biriktirebilirsiniz.

Akyaka tekne turu ile güzel anılar biriktirin
Rüzgâr ve deniz durumuna göre kaptan koyların sırasını değiştirebilir. Nadir de olsa bazı koylarda rüzgârdan dolayı durup denize girmek bazen imkânsızdır. Bu Akyaka tekne turunda her koya en az yarım saat yüzme molası verilir. Sedir Adası ise daha uzun süre kalır. Çünkü Kleopatra Plajı olarak da bilinen Sedir Adası özel bir yerdir. Ada bir açık hava müzesi olarak kabul edilir, bu nedenle giriş ücrete tabidir. Müze kartınız varsa diğer müzeler gibi buraya da ücretsiz girebilirsiniz. Alternatif olarak, giriş ücretini ödemek istemiyorsanız şimdilik teknede kalabilir ve turunuzdaki diğer arkadaşların dönüşünü bekleyebilirsiniz. Akyaka tekne turu iletişim bilgilerine her yerden ulaşabilirsiniz. Birçok kaptan burada tekne gezileri düzenler. Burada, özel yatılı hizmeti ile tekne turu dâhil, istediğiniz her tür yeşil yolculuk bulabilirsiniz. Yer yoksa tura katılmak istediğiniz tarihten önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum