alkimoberon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Admin
Admin
Posts : 28
Join date : 2022-07-19
https://alkimoberon.yetkinforum.com

Lazer kesim ne demek? Empty Lazer kesim ne demek?

Wed Aug 10, 2022 1:42 pm
Lazer kesim ne demek?
Lazer kesim; Demir, bimetal, alüminyum, Paslanmaz ve metal malzemelerinin yanısıra ahşap, deri, Mdf, kontraplak ve bunun gibi sertliği ve kullanım alanları farklı malzemeleri de kesmek için tercih edilen ve genellikle endüstriyel üretim için kullanılan ve aynı zamanda okullar, kobiler ve hobi uzmanları tarafından kullanılmaya başlanan bir teknolojidir.

Ahşap Lazer Kesim
Ahşap Lazer Kesim ahşabın verimli bir şekilde kesilmesi için mükemmel bir çözümdür. Kesmek için lazer ışınının kullanıldığı bir yöntemdir. Keskin ve sivri hatları cnc router a kıyasla kolaylıkla, temiz, pürüzsüz ve çapaksız kesebilir. Bu sayede elde edilen nihai malzeme kullanım alanlarına göre tam ebatlarına getirilmiş olur.

Lazer kesim operatörü ne iş yapar?
Lazer kesim operatörü; titanyum, bakır, alüminyum, sac, paslanmaz çelik ve gümüş gibi iletken ürünlerin, imalat planlarına ve çizimlerine uygun şekilde kesilmesi için lazer kesim makinesini kullanır.

Ahşap Kesim ile neler yapılabilir?
Bu tamamen hayal gücüne kalmıştır. Lazer ile kesilen ahşaptan oyuncak, ev malzemesi, Süsleme sanatlarından tutunda, yine ahşap yan malzemelerin tamamı üretilebilmektedir. Milimetrik kesim ile tam istenen ebatlarda lazer kesim yapılabilmektedir. Bu hassas cihazın kullanımı ise gerçekten bir ustalık ve tecrübe gerektirir.

Pleksi Lazer Kesim
Lazer kesimin yapıldığı diğer malzemelerin başında ise pleksi gelmektedir. Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik camdır. Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen delinebilen, hafif bir plastik yapısı vardır. Piyasada genellikle 1,5-2 5mm kalınlığında düz levhalar halinde bulunur. Pleksi lazer kesim yöntemi en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Pleksi lazer kesim teknikleri ile kesilerek şekil alabilirler. Bu sebeple farklı renklere sahip pleksiyi kesmek için en uygun teknik lazerdir diyebiliriz. Lazer kesim yöntemleri fason, ahşap ve CNC kesimdir. Lazerin daha çok tercih edilmesinin sebebi daha hızlı ve daha hassas bir şekilde pleksinin şekillendirilebilmesidir.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum