alkimoberon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Admin
Admin
Posts : 28
Join date : 2022-07-19
https://alkimoberon.yetkinforum.com

Havacılık Yazıları  Empty Havacılık Yazıları

Sun Sep 11, 2022 1:16 pm
Pilot kimdir? Pilotun sorumlulukları nelerdir? Tüm Havacılık Haberleri Bir Tık Ötenizde
Yolcu, kargo veya kişisel personel taşıyan bir uçağı veya helikopteri güvenli bir şekilde uçurmaktan sorumlu kişiye pilot denir. Sivil veya askeri havacılıkta çalışmanın yanı sıra eğlence amaçlı uçan insanlar da var. Tüm havacılık haberleri bir tık ötenizde sizi bekliyor.
Uçuşlar genellikle biri kaptan, kaptan ve ikinci pilot olmak üzere iki pilot tarafından yönetilir. Kaptan uçuş sistemlerinden sorumluyken, yardımcı pilot hava trafik kontrolörü ile iletişim kurar. Bazı uçuşlarda üç veya dört kaptan olabilir.
Pilotunun sorumluluklarına gelince, birçok yükümlülük görüyoruz. Örneğin, pilotlar; hava durumu, yolcular ve uçakla ilgili tüm bilgileri bilmelidir.
Ayrıca yakıt seviyelerinin ekonomi ve güvenlik arasında dengelenmesini sağlamak, tüm sistemlerin doğru çalışmasını sağlamak ve ekiple koordineli bir şekilde çalışmaktan sorumludur.
Uçak seyir defterinin güncellenmesi, uçuşun planlanması, uçuş sonunda uçuş raporunun yazılması, uçuş öncesi hava koşullarının kontrol edilmesi ve faydalı yükün kontrol edilmesi pilotun görevleri arasındadır.

Pilot olmak istiyorum ama hazır mıyım?
Pilot olmak istiyorum diyebiliyorsanız ilk adımı atmanız gerekiyor. Bunun için gerekli şartları tamamladığınızda alacağınız pilotaj kursu ile mesleğin detayları hakkında bilgi almaya başlamış oluyorsunuz. Pilotluğun prestijli bir meslek olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ancak bilmelisiniz ki, yüksek kazanç potansiyeli ve faydalarının yanı sıra zorlukları da beraberinde geliyor.

Havacılık Yazıları
Bu işin size uygun olup olmadığını özellikle düşünmelisiniz. Aksi takdirde, pilot olmayı başaramadan havacılık kariyerine veda edenlerden biri olabilirsiniz. Çünkü yüksek maaş, cazip fırsatlar ve mesleğin ünlü cazibesi nedeniyle pilot olmak isteyen ve pilot kursu ve havacılık haberleri takip eden , araştıran birçok insan var.
Ancak görünenin arkasında; Aşırı yorucu çalışma, çok fazla baskı ve aile sahibi olma isteği gibi dezavantajları vardır. Ayrıca pilotluk yaşam boyu öğrenmeyi gerektiren bir meslektir. Uzay ve havacılık ile ilgili tüm güncel bilgileri ve havacılık yazılarını https://flyive.com/ sitesinden takip edebilirsiniz.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum